Menu

EuroLeague 2 - 2015

EuroLeague 2 - Group allocation

Group A   Group B   Group C   Group D  
ASD Polisportiva Nordest Gradisca ITA-10 Pilatus Dragons RCZS SUI-09 Leopards de Guyenne Bordeaux FRA-07 Interwetten-Coloplast  Sitting Bulls AUT-06
Meylan Grenoble Handibasket FRA-19 Oldham Owls GBR-08 Roller Bulls Sankt-Vith GER-17 BSR Valladolid ESP-16
Köln 99ers GER-07 BKIS "Nevsky Alliance" SPb GO OOO "VOI" RUS-07 KKTC TURK CELL TUR-16 Sheffield Steelers GBR-12
BasKI RUS-04 Club Tregorrois Handisport de Lannion FRA-16 SC Devedo NED-12 BG-Baskets Hamburg GER-09
Les Aigles de Meyrin SUI-08 Goldmann Dolphins Trier GER-12 Ilan Ramat Gan ISR-09 CAP-SAAA FRA-09

Download Conatcts

Game Schedule

 Group A   
Date   13 March 2015 Time
       
ASD Polisportiva Nordest Gradisca - Meylan Grenoble Handibasket 11:15 h
BasKI - Köln 99ers 13:30 h
Meylan Grenoble Handibasket - Les Aigles de Meyrin 15:45 h
Köln 99ers - ASD Polisportiva Nordest Gradisca 18:00 h
Les Aigles de Meyrin - BasKI 20:15 h
       
Date   14 March 2015 Time
       
Köln 99ers - Meylan Grenoble Handibasket 09:00 h
BasKI - ASD Polisportiva Nordest Gradisca 11:15 h
Les Aigles de Meyrin - Köln 99ers 13:30 h
Meylan Grenoble Handibasket - BasKI 15:45 h
ASD Polisportiva Nordest Gradisca - Les Aigles de Meyrin 18:00 h

 

 Group B   
Date   13 March 2015 Time
       
Pilatus Dragons RCZS - Oldham Owls 11:15 h
Club Tregorrois Handisport de Lannion - BKIS "Nevsky Alliance" SPb GO OOO "VOI" 13:30 h
Oldham Owls - Goldmann Dolphins Trier 15:45 h
BKIS "Nevsky Alliance" SPb GO OOO "VOI" - Pilatus Dragons RCZS 18:00 h
Goldmann Dolphins Trier - Club Tregorrois Handisport de Lannion 20:15 h
       
Date   14 March 2015 Time
       
BKIS "Nevsky Alliance" SPb GO OOO "VOI" - Oldham Owls 09:00 h
Club Tregorrois Handisport de Lannion - Pilatus Dragons RCZS 11:15 h
Goldmann Dolphins Trier - BKIS "Nevsky Alliance" SPb GO OOO "VOI" 13:30 h
Oldham Owls - Club Tregorrois Handisport de Lannion 15:45 h
Pilatus Dragons RCZS - Goldmann Dolphins Trier 18:00 h

 

 Group C   
Date   13 March 2015 Time
       
Leopards de Guyenne Bordeaux - Roller Bulls Sankt-Vith 11:15 h
SC Devedo - KKTC TURK CELL 13:30 h
Roller Bulls Sankt-Vith - Ilan Ramat Gan 15:45 h
KKTC TURK CELL - Leopards de Guyenne Bordeaux 18:00 h
Ilan Ramat Gan - SC Devedo 20:15 h
       
Date   14 March 2015 Time
       
KKTC TURK CELL - Roller Bulls Sankt-Vith 09:00 h
SC Devedo - Leopards de Guyenne Bordeaux 11:15 h
Ilan Ramat Gan - KKTC TURK CELL 13:30 h
Roller Bulls Sankt-Vith - SC Devedo 15:45 h
Leopards de Guyenne Bordeaux - Ilan Ramat Gan 18:00 h

 

 Group D   
Date   13 March 2015 Time
       
Interwetten-Coloplast  Sitting Bulls - BSR Valladolid 11:15 h
BG-Baskets Hamburg - Sheffield Steelers 13:30 h
BSR Valladolid - CAP-SAAA 15:45 h
Sheffield Steelers - Interwetten-Coloplast  Sitting Bulls 18:00 h
CAP-SAAA - BG-Baskets Hamburg 20:15 h
       
Date   14 March 2015 Time
       
Sheffield Steelers - BSR Valladolid 09:00 h
BG-Baskets Hamburg - Interwetten-Coloplast  Sitting Bulls 11:15 h
CAP-SAAA - Sheffield Steelers 13:30 h
BSR Valladolid - BG-Baskets Hamburg 15:45 h
Interwetten-Coloplast  Sitting Bulls - CAP-SAAA 18:00 h