Menu

EuroLeague 3 - 2015

EuroLeague 3 - Group allocation

Group A   Group B   Group C  
S.K. Hobit Brno CZE-04 Yalova Ortopedikler Spor Kulübü TUR-21 Club BSR Amiab Albacete ESP-21
Alexander the Great '94 GRE-06 G.S. Dodekanisos  GRE-10 Only Friends NED-13
IKS GTM Konstancin POL-09 LSU-RSK Kaunas LTU-08 Coyotes GBR-17
Krylja Barsa RUS-09 London Titans GBR-19 Special Bergamo Sport ITA-27
ASD Handicap Sport Varese ITA-26 Club Bilbao BSR ESP-20 Kardemir Karabük S.K. TUR-14

Download Contacts

Game Schedule

 Group A   
Date   13 March 2015 Time
       
S.K. Hobit Brno - Alexander the Great '94 11:15 h
Krylja Barsa - IKS GTM Konstancin 13:30 h
Alexander the Great '94 - ASD Handicap Sport Varese 15:45 h
IKS GTM Konstancin - S.K. Hobit Brno 18:00 h
ASD Handicap Sport Varese - Krylja Barsa 20:15 h
       
Date   14 March 2015 Time
       
IKS GTM Konstancin - Alexander the Great '94 09:00 h
Krylja Barsa - S.K. Hobit Brno 11:15 h
ASD Handicap Sport Varese - IKS GTM Konstancin 13:30 h
Alexander the Great '94 - Krylja Barsa 15:45 h
S.K. Hobit Brno - ASD Handicap Sport Varese 18:00 h

 

 Group B   
Date   13 March 2015 Time
       
Yalova Ortopedikler Spor Kulübü - G.S. Dodekanisos  11:15 h
London Titans - LSU-RSK Kaunas 13:30 h
G.S. Dodekanisos  - Club Bilbao BSR 15:45 h
LSU-RSK Kaunas - Yalova Ortopedikler Spor Kulübü 18:00 h
Club Bilbao BSR - London Titans 20:15 h
       
Date   14 March 2015 Time
       
LSU-RSK Kaunas - G.S. Dodekanisos  09:00 h
London Titans - Yalova Ortopedikler Spor Kulübü 11:15 h
Club Bilbao BSR - LSU-RSK Kaunas 13:30 h
G.S. Dodekanisos  - London Titans 15:45 h
Yalova Ortopedikler Spor Kulübü - Club Bilbao BSR 18:00 h

  

 Group C   
Date   13 March 2015 Time
       
Club BSR Amiab Albacete - Only Friends 11:15 h
Special Bergamo Sport - Coyotes 13:30 h
Only Friends - Kardemir Karabük S.K. 15:45 h
Coyotes - Club BSR Amiab Albacete 18:00 h
Kardemir Karabük S.K. - Special Bergamo Sport 20:15 h
       
Date   14 March 2015 Time
       
Coyotes - Only Friends 09:00 h
Special Bergamo Sport - Club BSR Amiab Albacete 11:15 h
Kardemir Karabük S.K. - Coyotes 13:30 h
Only Friends - Special Bergamo Sport 15:45 h
Club BSR Amiab Albacete - Kardemir Karabük S.K. 18:00 h